Екологія довкілля та безпека життєдіяльності населення у промислових регіонах України.

Рейтинг користувача:  / 1
ГіршийКращий 

Сердюк А.М., Стусь В.П., Ляшенко В.І. Екологія довкілля та безпека життєдіяльності населення у промислових регіонах України. Монографія. – Дніпропетровськ: «Пороги», 2011. – 486 с.

У монографії А.М. Сердюк, В.П. Стусь, В.І. Ляшенко «Екологія довкілля та безпека життєдіяльності населення у промислових регіонах України» наведено відомості щодо сучасного стану діючого уранового виробництва в Україні, світового та вітчизняного розвитку атомної промисловості. Викладено особливості будови уранових родовищ, інженерно-геологічні і геомеханічні умови їх розробки природоохоронними та сейсмобезпечними технологіями, надана їх еколого-економічна оцінка. Наведено заходи, спрямовані на зниження рівня опромінювання населення від природних та техногенних джерел іонізуючого випромінювання, а також на радіаційний та соціальній захист в урановидобувних та переробних регіонах. Дана оцінка впливу техногенних факторів урановидобувної промисловості на навколишнє середовище. Викладено відомості щодо радіаційного моніторингу урановидобувних і переробних об’єктів, а також приладів та автоматизованих систем нового покоління для контролю навколишнього середовища в зоні природного і техногенного забруднення. Наведено основні наукові та практичні результати з підвищення екологічної безпеки життєдіяльності населення в умовах промислових і непромислових міст.

Надано санітарно-гігієнічну оцінку вмісту важких металів (ВМ) та радіонуклідів у навколишньому середовищі (ґрунті, воді та харчових продуктах) промислових міст Дніпропетровськ та Жовті Води у порівнянні з містом Новомосковськ, вивчено особливості накопичення та розподілу ВМ і природних радіонуклідів у біосубстратах жителів промислових міст Дніпропетровської області, а також їх вплив на морфологічні зміни в нирках, встановлено кореляційні залежності між вмістом ВМ та патоморфологічними змінами в нирках, вивчено особливості захворюваності на хвороби сечостатевої системи у жителів Дніпропетровської області. Розроблено систему запобіжних заходів і впроваджено пектинопрофілактику для прискорення елімінації ВМ, радіонуклідів та інших контамінантів з організму людини, яка зазнає поєднаного впливу ВМ та іонізуючого випромінювання.

Підсумковий результат досліджень став науковим підгрунттям доцільності розробки і впровадження системи природоохоронних технологій та засобів, існуючих та власних профілактичних заходів законодавчого, інженерно-технічного, технологічного, санітарно-гігієнічного, організаційного та медико-біологічного характеру щодо зниження техногенного навантаження на населення індустріально розвинених територій, профілактики захворювань і зміцнення здоров’я населення.

Монографія є корисною для інженерно-технічних працівників науково-дослідних та проектних інститутів, викладачів і студентів ВНЗ, санітарних і медичних служб, місцевих та центральних органів державної влади, що здійснюють супроводження гірничорудної промисловості і ядерно-паливного циклу, широкого кола спеціалістів.

Відвідувачі

4658365
Сьогодні
За місяць
Всього
1619
121830
4658365

Гостьова книга

Якщо у вас є питання, побажання або пропозиції, ви можете написати їх у нашій «Гостьовій книзі»

Реєстраційні дані

ISSN (print) 2071-2227,
ISSN (online) 2223-2362.
Журнал зареєстровано у Міністерстві юстиції України.
Реєстраційний номер КВ № 17742-6592ПР від 27.04.2011.

Контакти

49005, м. Дніпро, пр. Д. Яворницького, 19, корп. 3, к. 24 а
Тел.: +38 (056) 746 32 79.
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ви тут: Головна Монографії Монографії 2011 Екологія довкілля та безпека життєдіяльності населення у промислових регіонах України.